بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: تشريح خدمات نظام براي حضور گسترده مردم درانتخابات تكليف روحانيان است

تاریخ انتشار 21 اردیبهشت 1396 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 694

ایت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز پنجشنبه در آیین تلبیس طلاب حوزه های علمیه استان مرکزی در مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء(ص) اراک، افزود: روحانیت همواره از گروه های مرجع و نخبه فکری و دینی بوده و پیوند عمیق این قشر با لایه های مختلف مردم ناگسستنی است، بنابراین این قشر باید از فرصت ارزشمند دراختیارشان در راستای تشریح دستاوردهای نظام به بهترین شکل استفاده کند.
وی با بیان اینکه جامعه روحانیت نباید خود را درگیر جناح بازی های سیاسی کند، اظهار کرد: صیانت از آرمان های امام راحل، نظام اسلامی و شهدای گرانسنگ باید محور برنامه های روحانیت قرار گیرد.
امام جمعه اراک اظهار کرد: جامعه روحانیت باید با تلاش بی وقفه،به علوم دینی و مسایل روز بین الملل تجهیز شود تا هم خود از آن بهره مند شوند و هم منشا برکات آن ها در جامعه اسلامی باشند.
وی اضافه کرد: روحانیت با فضیلت به عنوان شاگردان مکتب امام زمان (عج) و مشعل فروزنده این نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و حضور این قشر از جامعه در تمام عرصه‌های مختلف کشور همواره چون چراغی فروزان، نقشه های شوم بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی را برهم می زند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت:جامعه روحانیت باید با الگوگیری از علمای بزرگ معاصر از قبیل شیخ فضل الله نوری، آیت الله مدرس، شیخ عبدالکریم حایری، آیت الله بروجردی و امام راحل روحیه مجاهدت را در خود تقویت کرده و با جان و دل از ارزش های دین مبین اسلام صیانت کنند.
وی اظهار کرد:قناعت باید در زندگی روحانیت موج بزند و تجمل گرایی در زندگی روحانیت جایی ندارد.
وی عنوان کرد: جامعه روحانیت باید در هر زمینه ای الگوی اقشار مختلف جامعه باشد و ساده زیستی این قشر از جامعه باعث گرایش بیشتر مردم به عالمان و بزرگان دین می شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: جامعه روحانیت از آغاز نهضت امام خمینی(ره) در سال 1342 همواره در صحنه بوده اند و با جان و دل از آرمان های امام راحل پشتیبانی کرده و برای آحاد مردم روشنگری دینی داشته اند.
وی ادامه داد: دشمنان با انواع توطئه‌ها می‌خواهند بین مردم و روحانیت جدایی بیاندازند اما، ملت موحد و مومن ایران اسلامی هر روز بیشتر از دیروز با قشر روحانی ارتباط برقرار می کنند و پیوند عمیق مردم و جامعه روحانیت ناگسستنی است.
آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان های امام راحل بر پایه موازین دین مقدس اسلام و مذهب تشیع است و جامعه روحانیت همواره در راه رسیدن به اهداف والای انقلاب اسلامی پشتیبان مردم و ولایت فقیه بوده اند.
وی در ادامه سخنان خود قناعت و ساده زیستی را از محورهای اساسی زندگی روحانیت دانست و گفت: تجمل گرایی در زندگی روحانیت هیچ جایگاهی ندارد.
در این آیین 67 طلبه از شهرستان های اراک، ساوه، محلات، خمین و شازند به لباس روحانیت ملبس شدند.
حدود پنج هزار طلبه برادر و خواهر در 25 حوزه علمیه در سه سطح یک، 2 و سه در استان مرکزی تحصیل می کنند.