بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

امام جمعه اراك: مردم با حضور پرشور در انتخابات توطئه هاي احتمالي دشمنان را خنثي كنند

تاریخ انتشار 22 اردیبهشت 1396 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 774

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک، در مصلی بیت المقدس این شهر ، افزود: دشمنان نظام اسلامی با بهره گیری از عناصر سیاسی خود فروخته داخلی در صدد ایجاد تفرقه و توطئه پراکنی در جریان انتخابات پیش رو هستند.
وی ادامه داد: ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی باید ضمن حضور پر شور و گسترده در انتخابات، نسبت به توطئه های دشمنان هوشیار باشند و با دامن زدن به جریان های سیاسی و حذبی، آب در آسیاب دشمن نریزند.
امام جمعه اراک با تشریح سخنان روز چهارشنبه رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام حسین(ع)، افزود: دشمنان برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت تدوین کرده اند.
وی اضافه کرد: دشمنان با نفوذ بر برخی از جریان های سیاسی در صدد تکرار فتنه 88 هستند که خنثی سازی این توطئه های دشمنان تنها با هوشیاری و حضور به هنگام مردم محقق می شود.
امام جمعه اراک اظهار کرد: برخی از احزاب سیاسی به دنبال احیاء نمادهای فتنه و زنده کردن افراد و جریان های سیاسی سال 88هستند که دستگاه های امنیتی و نیروهای مسلح باید نسبت به این مسئله حساس هوشیار باشند و اجازه فرصت طلبی به افراد خود فروخته داخلی ندهند.
وی گفت: 13 ویژگی ریاست جمهوری در اصل 115 قانون اساسی عنوان شده است و می طلبد ملت انقلابی ایران اسلامی برای انتخاب اصلح ترین فرد این ویژگی ها را با دقت مطالعه کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: مردم باید در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز دقت کافی داشته باشند و افرادی را که به دنبال منافع شخصی و جریان خاص هستند را به عنوان نماینده خود انتخاب نکنند.
وی تاکید کرد: ایجاد امنیت پایدار، تحقق اقتصاد مقاومتی و برنامه ریزی برای خنثی سازی توطئه های شیطان بزرگ آمریکا سه تکلیف اساسی برای ریاست جمهوری است که باید مورد توجه منتخب مردم قرار گیرد.
امام جمعه اراک در ادامه سخنان خود به هفته گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان(عج) اشاره کرد و گفت: وزارت اطلاعات و نقش آفرینی سربازان گمنام امام زمان(عج) در ایجاد امنیت و آرامش جامعه، سرمایه نرم و ارزشمند نظام جمهوری اسلامی اسلامی است.
وی اضافه کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی از زمان پیروزی انقلاب تا کنون از هر ابزاری برای ضربه زدن به ایران اسلامی استفاده کرده اند و حضور به هنگام و مقتدرانه سربازان امام زمان(عج) تا کنون همه توطئه های آنها را خنثی کرده است.
آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: تلاش های شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در کشور و اشراف اطلاعاتی آنان در اقصی نقاط جهان باعث شده که با وجود نا امنی ها در منطقه خاورمیانه، طعم شیرین امنیت و آرامش به کام ملت ایران اسلامی بنشیند.
وی، در خصوص 15 شعبان و میلاد باسعات امام زمان(عج) نیز گفت: نیمه شعبان فلسفه عمیقی دارد که باید در بین لایه های جامعه درک شود و همه باید تلاش کنند تا مفاهیم اصولی آن به درستی در جامعه عمل شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: انتظار فرج از بزرگترین فرصت ها است و باید بسترهای ظهور آماده و عقل ها بالغ شود و همگان باید تلاش کنند تا از منتظران واقعی ظهور باشند.
وی،به 26 اردیبهشت و سالروز اعلام موجودیت رژیم اشغالگر اسرائیل گفت: ملت ایران همچنان از این رژیم اشغالگر و کودک کش اعلام انزجار و نفرت کرده و حمایت و پشتیبانی خود را از مردم مظلوم فلسطین فریاد می زند.
نماز عبادی سیاسی جمعه در 33 نقطه استان مرکزی اقامه می شود.