نماينده ولي فقيه در استان مركزي: شوراي هماهنگي تبليغات تريبون اعلام آرمان هاي نظام اسلامي است


آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه به مناسبت 12 مرداد و سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در محل این شورا در اراک افزود: این نهاد انقلابی باید از ظرفیت مردمی خود ضمن برگزاری هر چه باشکوهتر آیین های انقلابی از قبیل روز قدس و 22 بهمن، در راستای احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در جامعه استفاده کند.
وی ادامه داد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادگار ارزشمند امام راحل است و باید از این ظرفیت بالقوه به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
امام جمعه اراک افزود: آیین های انقلابی از سوی همه نهادهای دولتی و خصوصی در جامعه برگزار می شود اما محور و برنامه های این آیین باید زیر نظر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باشد چرا که این اقدام مهم هماهنگی و انسجام منحصر به فردی به برنامه هاغی انقلابی می بخشد.
وی، تاثیرگذاری برنامه های انقلابی را مهمتر از اجرای برنامه دانست و گفت: استکبار جهانی از هر ابزاری برای ایجاد فاصله بین مردم و نظام استفاده می کند، بنابراین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وظیفه دارد با رعایت اصل محتوا محوری در برنامه های خود نسبت به گسترش آرمان های انقلاب، منویات مقام معظم رهبری و خنثی سازی دشمنان گام بردارد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: مصرف بی رویه انرژی یکی از مهمترین مشکلات امروز جامعه ایران اسلامی است که دستگاه های فرهنگی به خصوص شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وظیفه دارند با تمام قوا نسبت به گسترش فرهنگ مصرف بهینه انرژی در جامعه تلاش کنند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: اجرای آیین های انقلابی با بهره گیری از ظرفیت های مردمی مهمترین برنامه این نهاد انقلابی است.
حجت الاسلام عباس هاشمی با بیان اینکه 21 دستگاه دولتی عضو اصلی این شورا هستند، بیان کرد: همه این دستگاه های دولتی ارتباط بسیار مناسبی با شورا دارند و همه ظرفیت ها و توانمندی های خود را هنگام نیاز وارد میدان می کنند.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان نهادی عمومی و غیردولتی در 12 مرداد سال 59 و با دستور امام خمینی(ره) تشکیل شد.

 


منبع : www.dorri.ir