بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

آيت الله دري: نهضت انقلاب اسلامي با پشتوانه الهي به پيروزي رسيد

تاریخ انتشار 13 بهمن 1395 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 1420

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در محل بیت امام جمعه اراک، افزود: پس از جریان 15 خرداد سال 1342 امام خمینی(ره) از ایران به ترکیه تبعید شدند و منع پذیرش ایشان به همه کشورهای اسلامی ارسال شد که ایشان به فرانسه عزیمت کردند.
وی ادامه داد: رژیم شاهنشاهی در فرانسه نیز مشکلات بسیار زیادی را برای امام راحل به وجود آورد اما از آنجا که خداوند حامی امام راحل و نهضت انقلاب اسلامی بود همه توطئه ها خنثی شد و امام خمینی(ره) در 12 بهمن ماه سال 1357 با افتخار وارد کشور شدند.
امام جمعه اراک با تفسیر آیاتی از سوره مبارکه ابراهیم، بیان کرد: هدف اصلی همه پیامبران اصلاح جامعه خویش و هدایت مردم به رستگاری و معنویت است و امام راحل نیز اصلاح جامعه جهانی را هدف اصلی خود قرار دادند.
وی بیان کرد: ایران با پیروزی انقلاب اسلامی و وجود با برکت امام راحل به طور کامل اصلاح و اخلاق، دین مداری و معنویت در جامعه احیاء شد اما هدف اصلی امام راحل اصلاح جامعه جهانی بود و همه باید در راستای تحقق این هدف والا تلاش کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: محمدرضا شاه پهلوی خود را مظهر وحدت و یکپارچگی می دانست، در صورتی که امام راحل در کوتاهترین زمان ممکن آنچنان وحدتی در جامعه ایران اسلامی ایجاد کردند که هر ایرانی به خاطر هم نوع خود حتی از جان خود نیز می گذرد.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران حاصل فداکاری ها و ایثارگری های امام راحل و شهدای گرانسنگی است که در 37 سال گذشته با تمام وجود از کیان ایران اسلامی دفاع کردند، بنابراین حفظ این انقلاب اسلامی باید سرلوحه امور اقشار مختلف مردم قرار بگیرد.
آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: وظیفه مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی در حفظ ارزش های نظام اسلامی سنگین تر از دیگر اقشار جامعه است چرا که مسئولان دارای قدرت اجرایی هستند و باید از این قدرت در راستای برقراری عدالت و مقابله با ظلم دیکتاتوری استفاده کنند.
وی انقلاب اسلامی را یک نعمت ارزشمند از خداوند متعال به ملت ایران اسلامی دانست و گفت: شکرانه ای نعمت الهی تلاش برای حفظ آن است و هر نوع غفلت و سهل انگاری در این مسیر ارزشمند، گناهی نابخشودنی محسوب می شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی تمام تلاش خود را برای ایجاد فاصله میان مردم و نظام انجام می دهد و مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی وظیفه دارند با حفظ و حدت و یکپارچگی بین خود و ملت، توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
وی گفت: رئیس جمهوری آمریکا ملت ایران، عراق و سوریه که در خط مقدم مبارزه با تروریست هستند را تروریست می داند اما کشور عربستان سعودی که از تروریست حمایت کرده و خود نیز کشورهای مظلوم منطقه از جمله یمن را مورد آماج حملات هوایی قرار می دهد را تروریست نمی داند که این مهم نشان از ترس و وحشت آمریکایی ها از وحدت اسلامی است.
درس اخلاق مدیران استان مرکزی هر دو هفته یکبار روزهای چهارشنبه برگزار می شود.