بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

آیت الله دری نجف آبادی: کارنامه آمریکا در قبال ملت ایران شرم‌آور و نکبت‌بار است

تاریخ انتشار 22 شهریور 1395 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 1166

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در آیین عبادی، سیاسی نماز جمعه اراک اظهار کرد: در آستانه 28 مرداد سالروز کودتای آمریکایی علیه ملت ایران هستیم و باید گفت کارنامه آمریکا در طول 60 سال گذشته، کارنامه‌ای بسیار زشت، ضدانسانی، ضداسلامی و ضدمردمی بوده است.

وی تصریح کرد: آمریکا از زمان پیروزی انقلاب تاکنون جنایت‌های متعددی را علیه ایران اسلامی انجام داده که حمایت از صدام، پناه دادن به منافقان، حمایت از داعش، حمله به طبس و صدها جنایت کوچک و بزرگ دیگر تنها بخشی از این جنایت‌ها به‌شمار می‌رود.

امام جمعه اراک ادامه داد: امروز آمریکایی‌ها با حمایت از رژیم صهیونیست، آل‌سعود و داعش پلید اقدامات بی‌شرمانه‌ای را علیه ایران اسلامی انجام داده است.

آیت الله دری‌نجف‌آبادی گفت: این مدعی دروغین حقوق بشر علیه ملت‌های مظلوم منطقه نیز جنایت‌های بزرگی را مرتکب شده و کارنامه شومی از خود برجای گذاشته است.

وی افزود: مقام معظم رهبری همواره تأکید دارند که مرز خود را با آمریکا و صهیونیست حفظ کرده و در برابر توطئه‌های آنها هوشیار باشیم که این موضوع بسیار مهمی است و باید به آن توجه کنیم.

امام جمعه اراک همچنین خاطرنشان کرد: آمریکا در برجام تعهد کرد که تحریم‌ها را علیه کشور برخواهد داشت، اما نه‌تنها تحریم‌ها را قطع نکرد، بلکه حاضر نشد 2 میلیارد دلار پولی را که ایران بابت خرید اوراق قرضه پرداخت کرده، آن را پرداخت کند.

آیت الله دری‌نجف‌آبادی تأکید کرد: باید در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهش کارنامه شوم آمریکا علیه ایران به همگان بازگو شود تا آیندگان به چهره پلید و ماهیت خبیث آمریکایی به‌خوبی آشنا شوند.

وی در ادامه با اشاره به پیروزی مقاومت حزب‌الله گفت: حزب‌الله در جنگ 33 روزه توانست به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کند، سالروز مقاومت 33 روزه حزب‌الله بهانه بسیار خوبی برای نمایش قدرت حزب‌الله در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

امام جمعه اراک گفت: امروز حزب‌الله به مظهر اقتدار امت اسلامی تبدیل شده و در سوریه و لبنان و هر نقطه که لازم باشد، به‌خوبی در برابر گرگ‌های جنایتکاری همچون اسرائیل ایستادگی و مقاومت می‌کند.

آیت الله دری‌نجف‌آبادی همچنین با اشاره به فرارسیدن میلاد با سعادت امام رضا(ع) گفت: امروز بعد از گذشت 1230 سال، آثار و برکات وجود امام رضا(ع) در ایران اسلامی را به خوبی می‌بینیم.

وی گفت: وجود نازنین امام رضا(ع) در ایران نعمت بسیار بزرگی بود که خداوند به ملت ما ارزانی کرد.

 اشاره به 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی از دیگر محورهای سخنرانی خطیب جمعه اراک بود.