بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

آیت الله دری نجف آبادی: دولت صنایع آلاینده را ملزم به انجام تعهدات خود کند

تاریخ انتشار 22 شهریور 1395 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 1318

 آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک عصر امروز در دیدار با معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با بیان اینکه مسؤولان باید فرهنگ سازی و آموزش را در جامعه در رأس امور خود قرار دهند، گفت: محیط زیست و احیای منابع از دست رفته نیازمند فرهنگ سازی و آموزش است که دولت تدبیر و امید باید در این راستا گام بردارد.

محیط زیست سالم و پاک حق طبیعی همه انسان‌ها است

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه داشتن محیط زیست سالم و پاک حق طبیعی همه انسان‌ها است، گفت: مردم کلانشهر اراک و استان مرکزی نیازمند محیط زیست سالم و پاک هستند و صنایع باید نکات مربوط به محیط زیست باید رعایت شود و توسعه صنایع با پیوست زیست محیطی همراه باشد.

امام جمعه اراک با انتقاد نسبت به برخی از صنایع، خاطرنشان کرد: امروز در کشور صنایع خودروساز باید محصولات خود را بر اساس فناوری روز تولید کنند و بدانند تولید خودرو با مصرف بالای پنج درصد هیچ گونه توجیه اقتصادی و زیست محیطی به همراه ندارد.

مسؤولان در رفع آلودگی هوا همدل، هم زبان و یک صدا باشند

آیت الله دری نجف آبادی با تأکید بر اینکه مسؤولان باید در رفع آلودگی هوا همدل، هم زبان و یک صدا باشند، اظهار داشت: رفع مشکلات محیط زیست و کاهش آلودگی هوا نیازمند تعامل، همگرایی و وحدت بین تمامی دستگاه‌ها، مسؤولان استانی و شهرستانی و نمایندگان مردم در مجلس است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در رابطه با برخی از منابع آلودگی هوا در شهر اراک، تصریح کرد: یکی دیگر از منابع آلودگی در کلانشهر اراک زباله‌هایی است که در اطراف شهر ریخته می‌شود و هیچ برنامه‌ریزی برای آن وجود ندارد، البته شهرداری تاکنون در این حوزه از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کرده است، اما پاسخگوی نیازها نیست.

دولت با برنامه سبب محیط زیستی پاک شود

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه با تأکید بر اینکه دولت یازدهم باید با نظارت های شبانه روزی، صنایع آلاینده را ملزم به انجام تعهدات خود کند، گفت: دولت تدبیر و امید باید صنایعی که سبب آلودگی می شوند را به صنایع پاک سوق داده و سبب ایجاد محیط زیستی پاک شود.

شایان ذکر است، شرکت در نشست مشترک بررسی پیشرفت برنامه عمل حفاظت و بهبود محیط زیست استان مرکزی و کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک و نشست با تشکل های مردم نهاد و اعضای شورای اسلامی اراک از دیگر برنامه های سفر یک روزه معصومه ابتکار به کلانشهر اراک بود.