بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

آیت الله دری نجف آبادی مطرح کرد؛ آل‌سعود عامل انفجارهای تروریستی در سراسر جهان/ فاجه منا باید بررسی و موشکافی شود

تاریخ انتشار 22 شهریور 1395 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 1211

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های نماز جمعه در مصلای بیت المقدس اراک، با بیان اینکه آل‌سعود امنیت جهان اسلام را به‌خطر انداخته است، گفت: رژیم جعلی آل سعود با درآمدهای حاصل از فروش نفت، دهان مدعیان حقوق بشر را بسته است.

حمایت آل‌سعود همواره از تروریست‌ها و تکفیری‌ها

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه آل‌سعود عامل انفجارهای تروریستی در سراسر جهان است، گفت: آل سعود سبب کشتار ده‌ها هزار نفر و آواره شدن میلیون‌ها نفر در یمن گردیده و دستانش به خون پاک هزاران مسلمان بی‌گناه آغشته است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه آل‌سعود همواره از تروریست‌ها و تکفیری‌ها حمایت می‌کنند و پشتیبان جنایات آن‌ها هستند، خاطر نشان کرد: امروز جنایات آل‌سعود بازخوانی شود و جهان اسلام باید واکنش مناسبی نسبت به جنایات این شجره ملعونه داشته باشد.

آل‌سعود با پول‌های نفتی دهان مدعیان دروغین حقوق بشر را بسته است

امام جمعه اراک با بیان اینکه آل‌سعود با پول‌های نفتی دهان مدعیان دروغین حقوق بشر را بسته است، افزود: آل‌سعود با پول‌های کثیف نفتی دهان مدعیان دروغین حقوق بشر و حتی کشورهای اسلامی مجری طرح استکبار و رژیم صهیونیستی، را بسته و مدعیان در برابر جنایات تروریستی این رژیم منحوس و شجره خبیثه ملعونه اعتراض نکرده است.

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به اینکه فاجعه منا در سال گذشته به دلیل بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج، جهان اسلام را داغدار کرد، اظهار داشت:  در این فاجعه بزرگ هیچ یک از جوامع بین المللی، کوچکترین توضیحی از سران این رژیم خودکامه نخواستند.

ایستادگی ملت ایران اسلامی در برابر دشمنان

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تأکید بر اینکه ملت بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان با برنامه ریزی و با قدرت ایستادگی می کند، تصریح کرد: رژیم آل سعود و همه متحدانش باید بدانند که ملت غیور ایران اسلامی به پشتوانه قرآن، اهل بیت(ع) و مقام معظم رهبری در مقابل هر قدرتی که بخواهد به مواضع انقلاب اسلامی توهین کند، ایستادگی کرده و جواب دندانشکن از سوی این ملت دریافت می کند.

امام جمعه اراک با تأکید بر اینکه فاجه منا باید بررسی و موشکافی شود، خاطر نشان کرد: در فاجعه بزرگ منا نقش بی کفایتی ها و بی مسؤولیتی های آل سعود باید روشن شوند و آنها باید در این زمینه پاسخگو باشند و در برابر مسلمانان جهان مجازات شوند.

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه تکبر و غرور سران این رژیم سبب شده تا نسبت به مسلمانان بی تفاوت باشند، اظهار داشت: این رژیم خونخوار و سفاک که دستش به خون هزاران نفر از مسلمانان و حجاج خانه خدا آغشته است و همچنان در منطقه دست به جنابت می زند و همچنین از جنایت کاران نیز به انحاء مختلف پشتیبانی می کند.

هتک حرمت آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را نقض حقوق بشر است

امام جمعه اراک هتک حرمت آیت الله عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین را نقض حقوق بشر عنوان کرد و گفت: این بی عدالتی باید از سوی مجامع بین المللی پیگیری شود.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: آل خلیفه نیز مزدور دیگری است و همه توهین ها و جسارت های آل خلیفه به شیعیان بحرین با حمایت های این رژیم جعلی و خودکامه آل سعود و استکبار انجام می شود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی رژیم آل خلیفه پس از تخریب مساجد و حسینیه ها، صدور احکام اعدام و زندان های طولانی، شکنجه های غیرانسانی، اخراج ها و سلب تابعیت ها، این بار اقدام به سلب تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم یکی از روحانیان مبارز بحرینی کرد، اما سرکردگان این رژیم سرکوبگر باید بدانند که همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان در حمایت از این روحانی و دیگر مردم مسلمانان بحرین یک صدا شده اند.

آیت الله دری نجف آبادی  در ادامه بیان کرد: رژیم آل خلیفه گمان می کند که با دستگیری سرکردگان انقلابی در این کشور می تواند فریادهای مظلومانه و حق طلبانه ملت بحرین را خاموش کند اما باید بداند که این اقدامات ضمن پیچیده تر کردن اوضاع بحرین، موجب شعله ور شدن مسائل طایفه ای در این کشور شده است.

 آیین عبادی، سیاسی نماز جمعه در 32 شهر استان مرکزی برگزار می شود.