بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: مردم و مسئولان برابر مواضع ترامپ يكپارچه عمل كنند

تاریخ انتشار 19 اردیبهشت 1397 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 2642

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در اراک، افزود: هدف آمریکا از خروج برجام، کاشت بذر نفاق و دوگانگی در کشور است و مردم و مسئولان بایدبا آگاهی و بصیرت این توطئه را خنثی کنند و دشمن را ناکام بگذارند. 
وی ادامه داد: خروج آمریکا مصداق بارز دشمنی با ملت ایران است چرا که اتحادیه اروپا و متحدان ایالات متحده چندین بار به ترامپ رئیس جمهوری این کشور هشدار دادند که باید به توافق برجام احترام بگذارد. 
امام جمعه اراک اظهار کرد: هوشیاری در برابر توطئه دشمنان به خصوص آمریکا از تاکیدات مقام معظم رهبری به مردم و مسئولان است و این مهم باید همواره چراغ راه آحاد جامعه ایران اسلامی قرار گیرد. 
وی بیان کرد: آمریکای جنایتکار پیش از خروج از برجام نیز به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرد و مراودات ارزی کشور که سالانه به 150 میلیارد دلار می رسید به سختی انجام می شد، در صورتی که رفع تحریم های بانکی و تقویت ارتباط ایران با بانک های خارجی یکی از مفاد اصلی توافق برجام بود و آمریکا حتی در زمان اوباما نیز به تعهدات خود پایبند نبود. 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نقش برجام در توسعه اقتصادی کشور حدود 15 درصد ارزیابی می شود و این توافق هسته ای چندان تسهیلگر مراودات تجاری و اقتصادی ایران نبوده است، بنابراین خروج آمریکا از برجام نباید دغدغه ای برای مردم و مسئولان تبدیل شود. 
وی ادامه داد: : آمریکا از زمان کودتای 28 مرداد سال 1332 تاکنون همواره در صدد تضعیف حقوق ایرانیان بوده است و در جریان ملی شدن صنعت نفت نیز که به ظاهر خود را حامی ایران می دانست اما پشت ایران را خالی کرد و در کنار انگلیس ادعای سهم خواهی کرد. 
آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با ترور شخصیت های انقلابی، حمایت از رژیم بعثی در جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی و هجمه های فرهنگی در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی است که توطئه های این غده سرطانی با هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب و هوشیاری مردم و مسئولان بی اثر شده است. 
وی بیان کرد: مسئولان درجریان مذاکرات قصد بهتر شدن شرایط را داشتند اما کارشکنی های ترامپ یکبار دیگر چهره جنگ طلبی و استکباری آمریکا را به مردم ایران و جهان نشان داد، بنابراین از این نقطه به بعد باید همه گوش به فرمان منویات و نظرات رهبر معظم انقلاب باشند. 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: در مسائل داخلی کشور همه حق اظهار نظر و انتقاد سازنده از عملکرد مسئولان دارند اما در جریان سیاست خارجی و نحوه برخورد با مواضع آمریکا و متحدانش همه باید پشت سر ولایت فقیه حرکت کنند. 
وی افزود: زمان این رسیده که ملت ایران دست در دست هم دهند و برای توسعه و آبادانی ایران از جان و دل کار کنند.
امام جمعه اراک بیان کرد: هیچ ملتی بدون کار و تلاش و مجاهدت های ایثارگرایانه به جایی نرسیده است بنابراین آحاد جامعه باید نسبت به آبادانی و موفقیت ایران اسلامی از جان و دل تلاش کنند. 
آیت الله دری نجف آبادی گفت: آنچه که می تواند ما را به عزت و سربلندی برساند اقتصاد درون زا و تکیه بر ظرفیت های خودی است، بنابراین باید همگی با استفاده از دانش دانشمندان خود در تمام بخش ها به خصوص هسته ای، صنعتی و کشاورزی به حدی قوی شویم که آنها خود به سراغ ما بیایند و درخواست مذاکره کنند. 
وی افزود: بیش از سه هزار واحد صنعتی در استان مرکزی وجود دارد که با ظرفیت حداکثری کار نمی کنند و در صورتی که همه ظرفیت این صنایع به کار گرفته شود در بسیاری از بخش ها خود کفا خواهیم شد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی حذف هزینه های سربار، حفظ اموال مسلمین و پرهیز از اسراف و اشرافی گری را تکلیف اصلی مدیران دانست و گفت: مجموعه مدیریت دستگاه های اجرایی در برابر مردم مسئول هستند و باید همه منابع موجود را در راستای تامین و بهبود وضعیت معیشت آنان و ایجاد اشتغال مولد به کار گیرند. 
وی گفت: اعتبارات و منابع دولتی باید بر اساس اولویت بندی و به بهترین شکل ممکن هزینه شود و دستگاه های نظارتی باید دامنه رصد خود را گسترده تر کرده و از هدر رفت بیت المال جلوگیری کنند. 
کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی با حضور آیت الله دری نجف آبادی هر 2 هفته یکبار روز های چهارشنبه در محل بیت نماینده ولی فقیه در این استان برگزار می شود.