بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

آیت الله دری نجف آبادی: آل سعود منشأ جنایت علیه مسلمانان است

تاریخ انتشار 22 شهریور 1395 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 1335

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید قربان بیان داشت: مدعیان دروغین اسلام توان مدیریت حج ابراهیمی را ندارند.

بی‌کفایتی مسؤولان رژیم جنایتکار آل سعود در اداره حج

آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه آل سعود، آل خلیفه منشأ توطئه ها و جنایات علیه مسلمانان در سراسر جهان است، گفت: رژیم آل سعود و آل خلیفه انواع جنایت ها را در چندسال گذشته علیه مسلمانان منطقه داشته‌اند و همچنین مسؤولان رژیم جنایتکار آل سعود بی‌کفایتی خود را در اداره امور حج نشان داده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه نباید از خاطر ببریم که وعده الهی پیروزی حق بر باطل است، خاطر نشان کرد: حکام سرسپرده عربستان سعودی با رفتارهای غیر انسانی و جنایت هایی که مرتکب می شوند به سمت نابودی گام برمی‌دارند و امیدواریم به زودی تمامی این جنایتکاران محاکمه و نابود شوند.

ایستادگی مسلمانان در مقابل هر گونه ظلم و ستم

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه امروز مسلمانان باید ادامه دهنده راه اولیای خدا و اهل بیت(ع) در برابر دشمنان اسلام باشند و با تمام توان در مقابل هر گونه ظلم و ستم ایستادگی کنند، تصریح کرد: مسلمانان باید با ایستادگی و پایداری در برابر مدعیان دروغین مسلمانی و حکومت‌های تجاوزگری که در منطقه مدعی اسلامی بودن دارند، به‌دنبال برچیده شدن بساطشان شده و شر سلطه آنها از سر امت اسلامی کم کنند.

امام جمعه اراک با اشاره به راهپیمایی مردم استان مرکزی علیه حکام جنایتکار آل سعود و آل خلیفه و مراسم دعای روح بخش عرفه، بیان داشت: از مردم مناطق مختلف استان مرکزی برای حضور گسترده در راهپیمایی علیه حکام آل سعود و ال خلیفه و شرکت پرشور در آیین دعای عرفه کمال سپاس و تقدیر را داریم.

هیچ مسؤولی حق ندارد در برابر تحقق اقتصاد مقاومتی مانع شود

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با حرف و شعار محقق نمی شود، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی با تکالیف اجرایی تعریف شده و برنامه هدفمند در تقویت زیرساخت ها و زنجیره های جانبی آن محقق می شود و در عرصه عمل به این تکلیف مهم همه باید بسیج باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه هیچ مسؤولی حق ندارد در برابر تحقق اقتصاد مقاومتی مانع شود، خاطر نشان کرد: حفظ وحدت تنها نیاز تحقق اقتصاد مقاومتی است و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همگان باید در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی گام مصمم و جدی بردارند.

حوزه های علمیه نماد همبستگی امت اسلامی

امام جمعه اراک در ادامه حوزه های علمیه را نماد همبستگی امت اسلامی دانست و گفت: حوزه های علمیه، دانشگاه ها و مدارس سرمایه نرم نظام هستند که راهبری اخلاق و معنویت و تفکر و همچنین تولید علم و رشد سرمایه های انسانی و کاری جامعه را برعهده دارند.

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به اینکه بیش از پنج هزار طلبه در سطوح مختلف در 30 مدرسه دینی استان تحصیل می کنند، اظهار داشت: امروز باید از این ظرفیت های دینی بیش از پیش بهره مند شد و همچنین در این بخش برای پیشبرد امور در کنار ساختارهای تربیتی و علمی دانشگاه ها و اموزش و پرورش تلاش کرد.

عید قربان، بزرگترین اعیاد اسلامی در دین مبین اسلام

امام جمعه اراک با بیان اینکه عید قربان از بزرگترین اعیاد اسلامی و الهی در دین مبین اسلام و از ایام فرخنده و اعیاد اقتدار همه مسلمانان است، بیان کرد: فاصله نزدیک دو عید قربان و غدیر  و پس از آن دهه عاشورا برای ما حامل پیامی مهم است و آن پیام این است که راه شجره طیبه اهل بیت(ع) همواره ادامه داد.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: استان مرکزی زادگاه امام خمینی(ره)، بنیان گذار انقلاب اسلامی و سایر علمای دینی بزرگ است بنابراین زیرساخت های معنوی و مدارس علمیه این استان و سطح این مدارس باید ارتقا یابد و همچنین بسترهای افزایش جذب خواهران به حوزه های علمیه فراهم شود.

سفر قریب الوقوع رییس جمهور و هیات دولت به استان مرکزی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به سفر قریب الوقوع رییس جمهور و هیات دولت به استان مرکزی، بیان داشت: امیدواریم هیات دولت با دست پُر به استان مرکزی بیاید و با توجه به ظرفیت های صنعتی و اقتصادی استان مرکزی باید تلاش شود تا رشد اقتصادی هشت درصد که در برنامه ششم توسعه به آن اشاره شده در این استان محقق شود.

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه استان مرکزی استان نخبگان، علما و اندیشمندان است و نباید اجازه داد که ظرفیت ها و استعدادهای این استان هدر برود، افزود: استان مرکزی از استعدادها و پیشینه فرهنگی، علمی، مذهبی و اقتصادی برخوردار است که می طلبد در رابطه با این ظرفیت ها، دولت توجه ویژه ای به این استان داشته باشد.

توجه به فرهنگ ضرورتی مهم در کشور

امام جمعه اراک با بیان اینکه تقویت، گسترش و توسعه فرهنگ سبب پیشرفت همه جانبه کشور می شود، اظهار داشت: توجه به فرهنگ ضرورتی مهم در کشور است و چالش های اجتماعی، اخلاقی، بیکاری، فساد، تنبلی، تن پروری مسائلی است که باید مورد توجه دولت و برنامه ریزان  باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی  در ادامه همت والا، کار و تلاش مضاعف سبب تحولی عظیم در زمینه بومی کردن اقتصاد، پیوستن به بازارهای جهانی، توسعه شرکت های دانش بنیان، بهره وری و جلوگیری از هدررفت منابع می شود و همچنین در مقابل  تنبلی و توقعات بیجا موانع بزرگی در مسیر رشد و توسعه در کشور است.
این آیین با شرکت جمع کثیری از روحانیان، طلاب، مسؤولان و مردم مؤمن و خداجوی برگزار و نماز عید سعید قربان با شکوه خاصی اقامه شد.