بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: سپاه پاسداران يادگار امام راحل براي حراست از ارزش هاي انقلاب است.

تاریخ انتشار 2 اردیبهشت 1396 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 731

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز شنبه به مناسبت دوم اردیبهشت و سالروز تاسیس سپاه پاسداران به فرمان امام خمینی(ره) در گفت و گو با ایرنا افزود: نهاد مقدس سپاه پاسداران، برخاسته از متن مردم ولایتمدار، آرمان ها و ارزش های والای انقلاب اسلامی است، که از بدو تاسیس تا کنون خدمات ارزشمندی را به ملت و انقلاب اسلامی ارائه کرده است. 
وی ادامه داد: تهدیدات و توطئه های دشمنان ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب و ایجاد قائله های مختلف در کشور از سوی نیروهای ضد انقلاب باعث شد تا امام راحل (ره) دستور تاسیس یک نهاد انقلابی را صادر کنند. 
امام جمعه اراک بیان کرد: سپاه پاسداران در خنثی سازی توطئه های منافقین کورد دل در ترور شخصیت های انقلابی و قائله های مختلف در کردستان، بندرترکمن و سیستان و بلوچستان نقش موثری را ایفا کرد. 
وی اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس نیز سپاه پاسداران پیشتاز بسیاری از عملیات های مختلف بود و در کنار دیگر نیروهای نظامی نقش موثری در بیرون راندن دشمن بعثی از خاک ایران اسلامی داشت. 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: پس از دوران دفاع مقدس نیز، سپاه پاسدارن با ورود در عرصه های عمرانی خدمات ارزشمندی را انجام داده است. 
وی افزود: هم اینک نیز سبزپوشان سپاه پاسداران در نقاط مختلف کشور به عنوان پاسبانان اصلی نظام اسلامی وظیفه دارند، با الگوگیری از پیشکسوتان این نیروهای انقلابی، ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل را درک کرده و در راستای گسترش گفتمان مترقی انقلاب گام های اساسی بردارند. 
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دوم اردیبهشت ماه سال 1358 به دستور امام خمینی(ره) تاسیس شد.