بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: استكبار جهاني با حمايت تروريسم به دنبال برهم زدن نظم خاورميانه است

تاریخ انتشار 19 خرداد 1396 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 1061

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در محل بیت نماینده ولی فقیه در این استان، افزود: منطقه خاورمیانه به دلیل برخورداری از منابع ارزشمند زیرزمینی و موقعیت استراتژیکی از دیرباز مورد توجه کشورهای قدرت طلب و استعمارگر بوده است.
وی ادامه داد: منطقه خاورمیانه کانون مراودات تجاری، سیاسی و اقتصادی جهان محسوب می شود از این رو کشورهای استعماری همچنان به دنبال تسلط بر این منطقه و به خصوص جذب بازار مصرف کشورهای خاورمیانه هستند.
امام جمعه اراک افزود: استکبار جهانی، اسرائیل جنایتکار و آل سعود با حمایت از گروهک های تروریستی در صدد برهم زدن نظم منطقه خاورمیانه هستند.
وی اقدام تروریستی روز جاری گروهک تروریستی داعش در حرم امام راحل و خانه ملت را گامی در راستای برهم زدن نظم عمومی کشور دانست و گفت: اگر چه نیروهای مسلح از ابتدای این حمله تروریستی در محل حاضر بودند و همه تروریست ها را به درک واصل کردند اما نیروهای امنیتی و انتظامی باید هوشیارانه تر عمل کنند.
امام جمعه اراک اظهار کرد: توطئه های آمریکای جنایتکار و گروهک های تروریستی بر علیه نظام اسلامی پایان ناپذیر است و نیروهای مسلح برای خنثی سازی توطئه های دشمنان، باید همواره در آماده باش کامل قرار داشته باشند.
وی اظهار کرد: این حمله تروریستی داعش در تهران با برنامه ریزی های قبلی انجام شد چرا که روز گذشته وزیر امور خارجه عربستان کشور ایران را تهدید به تنبیه کرده بود بنابراین آحاد جامعه به خصوص نیروهای مسلح باید در برابر توطئه های دشمنان هوشیارانه عمل کنند.
آیت الله دری نجف آبادی تاکید کرد: دشمنان نظام اسلامی در حمله های تروریستی از غفلت ها استفاده می کند، بنابراین کوچکترین غفلت از سوی نیروهای مسلح به مثابه تحمیل یک فاجعه بزرگ است.
وی یادآوری کرد: مردم و مسئولان باید بازی های سیاسی اصلاح طلبی و اصول گرایی را کنار گذاشته و اتحاد و همدلی در راستای آبادانی ایران اسلامی گام بردارند.
امام جمعه اراک گفت: 80 میلیون ایرانی در یک کشتی با عظمت به نام ایران اسلامی نشسته اند بنابراین اشتباه یک نفر باعث تخریب کشتی و غرق شدن همه جامعه را به دنبال دارد بنابراین مسئولان باید بازی های سیاسی را کنار گذاشته و همه برنامه های خود را در راستای حفظ این کشتی تدوین کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: ایران اسلامی ظرفیت های ارزشمندی در همه بخش های صنعتی و کشاورزی دارد که در صورت استفاده از این ظرفیت ها می توان بدون اتکا به کشورهای غربی، در مدت زمانی کوتاه کشور را آباد و بنیه اقتصادی ملت را نیز افزایش داد.
درس اخلاق مدیران استان مرکزی هر دو هفته یک بار روزهای چهارشنبه در محل بیت نماینده ولی فقیه در این استان برگزار می شود.