بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: رشد 8 درصدي نيازمند توجه ويژه به ظرفيت هاي صنعتي و كشاورزي است.

تاریخ انتشار 2 آبان 1396 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 2028

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به مراسم اربعین حسینی که در پیش‌ داریم، اظهار داشت: در جریان مراسم عظیم و اعجازآفرین اربعین حسینی چه آنهایی که قدم در راه این اعجاز گذاشته و برای زیارت عازم شده‌اند و چه آنهایی که دل‌هایشان همراه کربلائیان، تاسوعائیان و عاشورائیان هست، همه همسو با هم حول یک محور و شاخص که امام حسین(ع) و اهل بیت (ع) هستند حرکت کنیم تا سبب پیروزی جبهه نظام اسلامی و ذلت و سر به زیری ذلت‌بار توطئه‌گرانی شویم که علیه سپاه، حزب‌الله و نظام جمهوری اسلامی دست به توطئه می‌زنند.

وی افزود: ان‌شاءالله متولیان استان هم بتوانند خدمات مناسبی را به زائران سیدالشهدا(ع) ارائه کنند، مردم هم کمک کنند زیرا این موضوع بودجه آنچنانی ندارد و مردم باید کمک کنند تا موارد مورد نیاز نامین شود، البته بودجه ویژ‌ه‌ای نیاز ندارد، در حد مواد غذایی، پتو و موارد این چنینی که با کمک‌های مردم قابل تامین است، البته کمک‌هایی که شایسته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: قرآن کریم می‌فرماید شما اگر به‌دنبال رسیدن به مقام نیکی هستید، شرط آن این است که از امکانات بهتر و شایسته خود انفاق کنید، حتی از امکاناتی که مورد علاقه شما هستند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به چهلمین سالگرد شهادت حاج آقا مصطفی خمینی گفت: الحق و الانصاف حاج آقا مصطفی کیمیایی بود با ارزش، ملا به معنای واقعی و آیت‌الله جامع الاطرافی که ذره‌ای از تجملات و تشریفات در وجودش نبود و شهادت آن بزرگوار هم به فرموده امام(ره) از الطاف الهی بود و تحول بزرگی را ایجاد کرد و زمینه بسیاری از موفقیت‌ها از جمله پیروزی انقلاب را فراهم کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: یکی از عوامل رشد، سرعت و اوج انقلاب شهادت حاج آقا مصطفی بود و همین‌طور حماقت طاغوت در انتشار اطلاعات نادرست در یکی از روزنامه‌ها که همه دست به دست هم دادند تا این انقلاب عظیم شکل بگیرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: همه دستگاه در راستای پیشرفت و توسعه کشور تلاش کنند نمی‌گوییم شرایط خوب است هم باید نیمه پر لیوان را دید و هم نیمه خالی آن را و باید قسمت خالی را جبران کنیم، نسل چهارم انقلاب اسلامی باید در جریان انقلاب قرار گیرد. برای حاج‌آقا مصطفی و بزرگداشت این شخصیت ارزشمند باید بیشتر کار کنیم و چند مورد از این موضوعات را می‌توان برای 40 سالگی انقلاب درنظر داشت.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فرصت کم دولت در ارائه خدمت گفت: در واقع یک دوره سه ساله از عمر دولت فعلی باقی مانده و باید از فرصت باقیمانده برای تحقق اهداف استفاده کنیم و یک برنامه‌ریزی جدی، موثر، ماندگار، مورد رضایت امام زمان(عج) و مورد رضایت مردم همراه با خوداتکایی اقتصادی و رشد علمی برای 3 سال آینده داشته باشیم که سبب ایجاد تحول شود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: باید با توجه به بودجه امسال و سال آینده اولویت‌ها را مشخص کنیم، به طور طبیعی برای دولت امکان برآورده کردن تمام نیازها وجود ندارد، خزانه باید پول داشته باشد که بپردازد، برخی اوقات کسری بودجه هم امکان دارد که باید به سراغ بانک مرکزی رفت و این دیگر فاجعه است.

وی بیان کرد: اعتبارات دولت محدود و تعهداتش سنگین است، دولت الان در تعهدات روزانه خود هم مانده است، پرداخت ماهانه سه هزار و 600 میلیارد تومان یارانه، هزینه‌های آموزش و پرورش، طرح تحول سلامت و غیره خیلی سنگین هستند، حقوق بازنشستگان کمرشکن بوده بنابراین می‌طلبد که در هزینه‌های جاری صرفه‌جویی کنیم زیرا شرایط بحرانی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: اگر قصد داریم که در برابر بیگانه‌ها بایستیم، به رشد هشت درصدی برسیم باید تلاش کنیم اینکه یک سمت نگاهمان به بیگانه باشد و یک سمت نگاهمان به نفت درست نیست و باید به داشته‌های خود اتکا کرده و تلاش کنیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی عنوان کرد: محیط زیست یکی از اولویت‌های استان است و باید موارد زیست محیطی را رعایت کنیم، مبارزه با پیشروی کویر از دیگر مسائل مورد توجه بوده که خود نوعی بلا است، آب جزو واجب‌ترین مسائل بوده، سال آبی گذشته و وضعیت منابع زیرزمینی استان این چنین است، باید در زمینه آب بیشتر دقت کنیم و آب سالم را به فاضلاب تبدیل نکنیم و قدر این آب را بدانیم.

وی اضافه کرد: از سمت شرق استان در زمینه آب مورد تهدید قرار گرفته‌ایم اگر همت نکنیم شرایط بحرانی‌تر می‌شود، با یک آمایش دقیق سرزمینی باید منابع را به حداکثر برسانیم، این وظیفه دولت و همگان است که در این زمینه تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در بخش صنایع باید تدبیرهای حکیمانه کرد، کارگران، تکنسین‌ها و متخصصان این صنایع همه باید کمک کنند. نرخ تورم با تزریق پول پایین نمی‌آید، بنابراین تقاضا می‌شود که فرهنگ کار را نهادینه کنیم و دنبال پشت میز نشستن و کار دولتی نباشیم.