بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

نماينده ولي فقيه در استان مركزي بر گسترش ارتباط دانشگاه و صنعت تاكيد كرد

تاریخ انتشار 2 آبان 1396 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 2014

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز سه شنبه در چهاردهمین همایش ملی ساخت و تولید ایران در اراک، افزود: سه هزار واحد صنعتی بزرگ و کوچک در استان مرکزی وجود دارد که بیشتر این واحدها با مشکلات جدی رو به رو هستند و می طلبد برای حل مشکلات این حوزه سرمایه دانشگاهی و مشارکت دانش آموختگان در تولید تحقیقات کاربردی روز به روز در صنعت و تولید بیشتر شود.
وی ادامه داد: رسالت دانشگاهیان ضمن فعالیت در عرصه ایده پردازی، تحقیقات کاربردی و تربیت نیروی های ماهر برای صنعت و تولید، حضور هدفمند و گره گشا در کاهش هزینه ها، به روز رسانی فناوری صنعت و بهبود کیفیت محصولات تولیدی است و باید با روش های اصولی شرایط رقابت پذیری و عرض اندام اقتصاد و صنعت ایران در بازارهای ملی و بین المللی فراهم شود.
امام جمعه اراک گفت: سرمایه گذاری بر تربیت نیروی انسانی ورزیده و ماهر از داشته های الزامی بخش تولید محسوب می شود و دانشگاه ها در این زمینه باید پیشگام میدان باشند و ظرفیت های توسعه دانش فنی و توانمندی نیروی انسانی در امور فنی را به شکل شایسته در کشور ارتقا دهند.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: آشتی مهارت های تئوری و نظری با عرصه عمل مقوله ای است که باید در نظام آموزشی کشور به شکل آگاهانه توسعه یابد.
وی ادامه داد: با توجه به بخش تحقیقات کاربردی در رشته های مختلف از جمله الکترونیک، داروسازی و زیربخش های آن، پزشکی، لباس و کفش که از رشته های ارز بر در کشور به شمار می روند می توان با بومی سازی دانش فنی در عرصه تولید ضمن جلوگیری از خروج ارز، زمینه صادرات و درآمد اقتصادی را نیز برای کشور فراهم کرد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ایجاد دبیرخانه فعال پیگیری مصوبات، پیگیری بودجه وقف، راه اندازی شرکت های دانش بنیان برای توسعه دانایی، بانک ارتباط صنعت و معدن و بانک مشاوره را از مهمترین نیازهای استان مرکزی برای رفع مشکلات صنعت و ارتباط هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه عنوان کرد.