بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

آيت الله دري نجف آبادي بيان كرد: آئين اربعين جلوه عظيم شور و شعور اسلامي است/تحريم ها لكه ننگ دشمن

تاریخ انتشار 19 آبان 1396 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 2265

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: مرزهای تقوا در جامعه بایستی رعایت شود و عدالت محوری، رعایت اخلاقیات و فرو خوردن خشم(کظم غیض) یکی از نشانه های وجود تقوا در مومن است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: چنانچه این مهم مورد توجه قرار گیرد شاهد برقراری نظم اجتماعی، کاهش ناهنجاری و آسیب ها، انضباط اخلاقی و عملی است.

عدالت و کنترل خشم از نشانه های تقوا است

وی بیان کرد: امام سجاد(ع) برای تقوا ۲۰ شاخصه را عنوان کرده و در این رابطه فرموده است؛ زینت اهل تقوا، داشتن عدالت و کنترل خشم است.

آیت الله دری نجف آبادی خاطرنشان ساخت: هم اکنون یکی از وقایع تلخ جامعه ما نزاع های دسته جمعی است که گاه منجر به قتل می شود و بسیاری از این وقایع ناشی از نبود تقوا و یا مصرف مواد مخدر و... است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: اخیرا مشاهده کردیم که در یکی از محورهای استان از یک قاچاقچی ۹۰۰کیلوگرم مواد مخدر توقیف شد که رقم بسیار بالایی است و باید به شدت با اینگونه موارد مقابله شود چرا که این قاچاقچیان فقط نابودی سلامت جامعه را رقم می زنند.

وی با اشاره به برگزاری راهپیمایی اربعین اظهار داشت: این آئین بزرگترین جلوه شور و شعور اسلامی و بزرگترین راهپیمایی در جهان است و امیدواریم توفیقی حاصل شود که همواره این آئین بزرگ برگزار شود و باید بدانیم امام عصر(عج) نظاره گر آن است.

برنامه های دهه پایانی ماه صفر با انسجام و پرشور برگزار شود

امام جمعه اراک ضمن اشاره به فرارسیدن دهه پایانی ماه صفر، گفت: این دهه ادامه سوگواری های حسینی است که مراسمات آن بایستی با حضور پرشور برگزار شود و به این وسیله اجر سوگواری های عاشورا و اربعین را کامل کنیم.

آیت الله دری نجف آبادی همچنین به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: بایستی در زندگی جوانان و نوجوانان بخشی از برنامه های زائد و غیرسازنده حذف شود و کتابخوانی به ویژه کتاب های مذهبی در دستور کار قرار گیرد تا شاهد ارتقای معنویت در جامعه باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: روز وقف در پیش است و در رابطه با این سنت حسنه باید گفت، وقف یک امانت است و بهره برداری صحیح از وقف باید همت شود، سوء استفاده صورت نگیرد و اقدامات پرفایده و کم هزینه در این راستا انجام پذیرد که بازدهی و خدمات آن در جامعه بالا باشد.

تروریست های منطقه در حال تضعیف و نابودی هستند

وی در بخش دیگر سخنان خود عنوان کرد: آزادی بوکمال در عراق نیز جای خرسندی دارد و نشانگر آن است که تروریست های داعش دیگر قدرتی ندارند و هر روز در حال تضعیف شدن هستند.

امام جمعه اراک ادامه داد: امروز مشاهده می کنیم که آل سعود جنایتکار که ادعای خادم حرم بودن دارد و در واقع خائن الحرم است، ظلمی را بر مردم بی گناه و مظلوم یمن روا می دارد که از ظلم مغول و هیتلر بدتر است و هرگز از تاریخ پاک نخواهد شد.

آیت الله دری نجف آبادی خاطرنشان ساخت: تحریم های آمریکا علیه ایران جز ننگی برای این کشور و همدستانش نخواهد بود و بدانند که ما مصمم تر از قبل روی پای خود می ایستیم و از مقاومت دست برنمی داریم.