بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

نماينده ولي فقيه در استان مركزي و عضو هيات رئيسه مجلس خبرگان رهبري: نقش مداحان در تعميق دادن فرهنگ و معارف اسلامي در اذهان مردم بي بديل است

تاریخ انتشار 25 آبان 1396 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 2209

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عصر پنجشنبه در جمع تنی چند از مداحان استان مرکزی افزود: باید سنت های عزاداری، نوحه خوانی و مداحی را بخوبی شناخته و با بیان واقعیات به دور از خرافه تفکر دینی و اسلامی خود را در جهان ترویج دهیم.

وی ضمن تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)و واقعه تلخ زلزله غرب کشور بیان داشت: از ملت شریف ایران اسلامی و همه کسانی که در امداد رسانی به زلزله زدگان تلاش کردند تشکر و قدردانی می کنم.

امام جمعه اراکبا اشاره به حدیث صدیق کل امرء عقله و عدوه جهله از امام رضا(ع) افزود: با علم، حکمت و اخلاص کارهای خود را پیش ببرید و تمام سعی و تلاش خود را به کار ببنیدید تا مطالب صحیح و کامل انتقال پیدا کند و حرف و سخنی بدون سندو دلیل کافی بیان نشود که مشکلات بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: نباید با عنوان کردن مطالب بدون سند بهانه به دست بیگانگان و معاندین بدهیم چرا که در شرایط فعلی سطح اطلاعات و آگاهیی مردم افزایش پیدا کرده و بسیاری از مطالب حتی مذهبی به سرعت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، بنابراین کوچکترین اشتباه به زودی گسترش یافته و ضربات جبران ناپذیری بر پیکره اسلام وارد می کند.

وی ادامه داد:مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) وظیفه دارند با مطالعه و تحقیق در زندگی و سیره اهل بیت(ع) مطالب را صحیح و بدون کوچکترین کمی وکاستی و یا تحریف به مردم منتقل کنند.

امام جمعه اراک با اشاره به جایگاه والای ائمه (ع) به خصوص امام رضا(ع) در بین مردم ایران، بیان کرد: شبکه خدام یاران باید بیش از پیش جدی گرفته شود چرا که آنها پشتیبان مردمی برای مردم و نظام اسلامی هستند.

وی ادامه داد: باید در جامعه حب و ارادات مردم به پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت(ع) به صورت فرهنگ نهادینه شود و نباید سیره اهل بیت تنها در مناسبت های خاص مثل محرم و صفر عنوان شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: برخی از اقدامات و موضع گیری ها شاید از نظر شرعی اشکالی نداشته باشد ولی باید مصلحت نظام، اسلام و مذهب مقدس تشیع در آن دیده شود بنابراین با عنایت به حساس بودن شرایط نباید سخنی گفته شود که وحدت و یکپارچگی ملی را تحت الشعاع قرار دهد