بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ها

نماينده ولي فقيه در استان مركزي و عضو هيات رئيسه مجلس خبرگان رهبري: سيستم بانكي كشور نيازمند اصلاحات كارشناسانه است

تاریخ انتشار 23 آذر 1396 / نسخه چاپی این مطلب / نمایش خبر 1638

یت‌الله قربان‌علی دری نجف‌آبادی صبح امروز در جمع کارکنان شعب بانک مهر اقتصاد استان مرکزی افزود: در شرایط سخت اقتصادی امروز این بانک هستند که می‌توانند به کمک بخش تولید آمده و با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به کمک اقتصاد بیمار کشور بشتابند.

وی تصریح کرد: بانک‌ها می‌توانند با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت مشکل تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی را رفع کرده و ضمن کمک به تولید، به اشتغال کشور نیز یاری رسانند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه نظام بانکداری کشور باید در خدمت امت اسلامی و توسعه پایدار کشور باشد، ادامه داد: امروز یکی از چالش‌های سیستم بانکی بالا بودن میزان تسهیلات است که صلاح و تقویت سیستم بانکداری کشور به منظور تسهیل امور اقتصادی و بهبود فرایند کسب و کار و تجارت ضروری است.

وی با اشاره به تصویب قانون بانکداری اسلامی در مجلس دوم بیان کرد: مواد این قانون بعد از گذشت چندین دوره از مجلس هنوز اجرایی نشده است.

امام جمعه اراک ادامه داد: لازمه موفقیت در برنامه‌های اقتصادی به روزرسانی سیستم بانکی است که کارشناسان و صاحبنظران حوزه اقتصادی باید در این راستا تمام سعی و تلاش خود را به کار بسته و با نظرات کارشناسی به آن کمک کند.